שלום אורח התחבר

             

          פינת התזונה    

בחירת המזון המתאים לחיית המחמד שלנו


שנים של מחקר על בעלי החיים, ותעשייה שלמה המתפתחת בצעדי ענק בארץ ובעולם כולו, הביאו לשוק הישראלי מגוון רחב של מוצרי מזון לחיות המחמד.

 מגוון רחב זה וחוסר מודעות לצרכי חיית המחמד גורמים, לא פעם, לצריכת מזון שאינו מתאים ואינו מספק את צרכי חיית המחמד. צריכת מזון שאינו מתאים לחיית המחמד יש בה בכדי להביא, בין היתר, לחולשה אצל חיית המחמד, אובדן משקל, עלייה במשקל, החלשות המערכת החיסונית, חוסר במינרלים ובויטמינים, אלרגיות למיניהן ובמקרים אחרים אף לפגיעה חמורה יותר.

 לכם בעלי חיות המחמד, מומלץ להתייעץ ולוודא כי חיית המחמד שלכם אוכלת את המזון המתאים לה, היינו, המספק את צרכיה המינימאליים, לכל הפחות. על מנת שתוכל לבחור בצורה מושכלת יותר את המזון המתאים לחיית המחמד שלך, להלן מידע בסיסי לגבי המזונות הקיימים בארץ (הן תוצרת חוץ והן תוצרת הארץ):

 תחילה, נדגיש כי מחיר ו/או שמו ו/או יצרנו של מוצר מזון מסוים אינו בהכרח מעיד על טיבו, ועל התאמתו לחיית המחמד שלך! כיום, קיימים בשוק כשלושה סוגי מזון: המזון הבסיסי – מזון המכיל לרוב תוספות של דגנים שונים וכן חלבון צמחי ו/או קמח בשר אשר בדרך כלל אינו מהווה מרכיב עיקרי בסוג מזון זה (כשמו, נחשב למזון ברמה בסיסית). מזון הפרמיום – מאוזן, מכיל לרוב חלבון מקמח בשר ו/או חלבון ממוצרי לוואי של תעשיות הבשר המהווה בדרך כלל מרכיב עיקרי בסוג מזון זה (נחשב למזון ברמה בינונית). מזון הסופר פרמיום – מאוזן, לרוב המרכיב העיקרי הינו בשר "טרי", רמת נעכלות גבוהה וכמויות האכלה קטנות (נחשב למזון ברמה גבוהה).

 כמו כן סוגי המזונות נחלקים בחלוקה פנימית נוספת עפ"י פרמטרים סובייקטיביים של חיית המחמד, כגון: גילה של חיית המחמד, משקלה, רמת פעילותה, גזעה וכיו"ב. ככל שרמת המזון גבוהה יותר כך עולה גם החלוקה הפנימית, וככל שעולה החלוקה הפנימית – קיימים יותר סוגים של מזון. כך, בשל ריבוי החלוקות ושפע סוגי מוצרי המזון והיצרנים ניתן למצוא בענף מוצרים התואמים פחות ו/או יותר לצרכיה הספציפיים של חיית המחמד שלך. לעיתים יש להאכיל את חיית המחמד במזון מיוחד לצרכיה הייחודיים אשר יעזרו בשיפור ו/או מניעת אלרגיות ו/או רגישויות למיניהן. לחיות מחמד רגישות אלו קיימים בשוק היום מוצרי מזון כגון: מזון היפו אלרגני, מזון הוליסטי, מזון לרגישויות שונות וכיו"ב.

 יש להדגיש כי ישנן חיות מחמד אשר זקוקות למזון במרשם וטרינרי בלבד, לכן במידה וידוע לכם על רגישות ו/או אלרגיה כלשהי של חיית המחמד, עליכם להתייעץ עם וטרינר – באם יש צורך בסוג מזון זה ובכלל. סוגי המזון הנ"ל נמכרים אך ורק ע"י וטרינרים מוסמכים. זכור כי עליך להתאים את סוג המזון לפרמטרים הסובייקטיביים של חיית המחמד שלך (גיל, גזע, מניקה, רגישויות...). לעיתים ניתן להסתפק במזון הבסיסי אך ישנם מקרים בהם יש צורך בהתאמה אישית טובה יותר לצרכי חיית המחמד שלך ולכן יש להאכיל את חיית המחמד במזון ברמה גבוהה יותר.

 חיות המחמד כבני אדם, הם אינדיבידואל - כל חתול, כלב, תוכי הוא בעל מבנה פיסיולוגי ייחודי לו. התאמת המזון למאפייניה הסובייקטיביים של חיית המחמד תביא לשיפור ושמירה על יציבות, ככל הניתן, בבריאותה, מראה ומצב רוחה של חיית המחמד. לכן רצוי שתשקיע מספר דקות ותוודא כי חיית המחמד שלך צורכת את המזון המתאים לה, לכל הפחות, ברמה המינימאלית של סוגי המזון.

 מידע זה הובא על ידי זנב, מה שחיות אוהבות. זנב הינו מרכז לציוד ומזון לחיות המחמד, המספק שירותים ומוצרים באמצעות הטלפון ואתר האינטרנט של זנב- .www.zanav.info

 


הרשמה לאתר
    מבצעים
אדרניה - כבש - לכלבים בוגרים מכל הגזעים   אדרניה - כבש - לכל...
₪249.00
אקווריום ביתי קטן כולל כל הציוד   אקווריום ביתי קטן ...
₪149.00
אקנה גור גזע גדול 11.4 ק"ג   אקנה גור גזע גדול ...
₪329.00
אקנה גור וצעירים 11.4 ק"ג   אקנה גור וצעירים 1...
₪329.00
ארגז צרכים סגור   ארגז צרכים סגור
₪92.00
חול קריסטלי 1.8 ק"ג  (3.6L)   חול קריסטלי 1.8 ק&...
₪25.00
חטיפי בשר פטריק 10 יחידות ב 100 ש"ח   חטיפי בשר פטריק 10...
₪100.00
טופ רנר היי 23 ק"ג   טופ רנר היי 23 ק&#...
₪219.00
טופ רנר היי 4 ק"ג   טופ רנר היי 4 ק...
₪62.00
טיפות אדוונטז'  100   טיפות אדוונטז'...
₪151.00
טיפות אדוונטז'  250   טיפות אדוונטז'...
₪168.00
טיפות אדוונטז'  40   טיפות אדוונטז'...
₪128.00
טיפות אדוונטז'  400   טיפות אדוונטז'...
₪178.00
טיפות סולפרם נגד פרעושים L למשקל מעל 25 ק"ג   טיפות סולפרם נגד פ...
₪159.00
טיפות סולפרם נגד פרעושים M למשקל 10-25 ק"ג   טיפות סולפרם נגד פ...
₪139.00
טיפות סולפרם נגד פרעושים S למשקל 4-10 ק"ג   טיפות סולפרם נגד פ...
₪129.00
כלוב אילוף 107   כלוב אילוף 107
₪379.00
כלוב אילוף 122   כלוב אילוף 122
₪479.00
   תפריט קטגוריות
   עדכונים חדשים

זנב שמחים וגאים להציג לכם
את שירותי המספרה שלנו
במרכז המסחרי - צורן

בואו לבקר אותנו ותקבלו מתנות

צור קשר

הסל שלי (0)
שם המוצרמחיר
   
סל המוצרים ריק


ShopSystem חנות וירטואלית